/ Amerika Diyanet Merkez’inde Düzenlenen Alimler Toplantısı
Amerika Diyanet Merkez’inde Düzenlenen Alimler Toplantısı
Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Amerika seyahatinin 3. Gününde Amerika Diyanet Merkezinde düzenlenen ve Amerika’nın farklı eyaletlerinden çok sayıda sivil toplum lideri, akademisyen ve ilim adamının katılımıyla gerçekleşen toplantıda bir konuşma yaptı. Dr. Keleş toplantıda İslam dünyasını derinden üzüntüye sevkeden, İslam şehirlerinin kan ve gözyaşına boğulmasına sebep olan önemli birçok mevzuya değindi. Keleş,  toplantıda FETÖ/PDY VE DEAŞ terör örgütleri konularında Amerika’da yaşayan Müslümanlara uyarılarda bulundu. Bu terör örgütlerinin dinî söylemlerinde türlü istismar örneklerini referans alarak genç dimağları etkilediğini vurgulayan Dr. Keleş, gençlerimizi bu tür yanlış düşüncelerden korumanın en etkin yolunun dini sahih kaynaklardan öğrenmelerinin sağlanması olduğunu ifade etti. Bunun başarılması halinde gençlerimizin bu örgütlerin tuzaklarına düşmelerinin engellenebileceğinin altını çizdi. FETÖ/PDY VE DEAŞ hakkında Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından özenle hazırlanan raporlara da değinerek,  bu örgütlerin zehirli fikirlerini ortaya döken raporun ABD genelinde İslam toplumlarıyla paylaşılması gerektiğini vurguladı.  
Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş,  din eğitimi konusunda genç Müslümanlar için nasıl bir metot izlenilmesi gerektiği hakkında yöneltilen soruya ise “Artık kaybedecek hiçbir gencimiz kalmadı. Hiçbir ayrım yapılmadan gençlerimizin elinden tutulması gerektiğini” dile getiren Keleş, yeni nesil gençlerin kendilerine ders verir nitelikte, yargılayıcı telkinlerde bulunulmasından hoşlanmadıklarının dikkatlerden kaçırılmaması gerektiğinin altını çizdi.
Ayrıca İslam dünyasının omuz omuza vermek ve ümmet bilinciyle hareket etmek suretiyle bir an önce yeniden ihtişamlı günlerine dönerek insanlığı içine düştüğü kriz ve kaostan kurtarmak için büyük bir aşkla çalışması gerektiği hususunda müslüman liderlere uyarılarda bulundu.
              Amerika’da yaşayan Müslümanların sıkça karşılaştığı aidiyet sorunlarına ve islamofobik saldırılara ilişkin bir soruya ise,  Keleş “Birlikte hareket edildiği sürece Amerikalı Müslümanların aidiyet sorunlarından Ümmet bilinci ve sağlam temellere oturmuş İslami cemiyet yapılanmasıyla kurtulacağını ifade etti. İslam’ın ilk yıllarında karşı karşıya kaldığı büyük baskı ve zulme rağmen rağmen hızla yayılması örneğini vererek İslam’ın Amerika’da geleceğinin Allah’ın izniyle parlak olacağı yönünde büyük bir umut beslediğini ifade etti.
              Dr. Ekrem Keleş’in yanı sıra toplantıda Washington Din Hizmetleri Müşavir Vekili Dr. Fatih Kanca da Müslüman liderlere hitap ederek toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.
 Görüntülü Cevaplar  Sıkça Sorulanlar  Dini Bilgiler  Soru Sor
 Konular