/ YENİ ATANAN KURUL UZMAN YARDIMCILARI GÖREVE BAŞLADI
YENİ ATANAN KURUL UZMAN YARDIMCILARI GÖREVE BAŞLADI
Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Davut Kaya’nın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Kurul Başkanı Dr. Ekrem KELEŞ’in konuşmasıyla toplantı başladı. Keleş, konuşmasının başında Din İşleri Yüksek Kuruluna yeni katılan Uzman yardımcılarını tebrik ederek, Din İşleri Yüksek Kurulunun vizyonu ve misyonu hakkında bilgilendirdi ve tavsiyelerde bulundu. Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanlarının uluslararası düzeyde bilgi ve becerilerle mücehhez olması gerektiğini ifade eden Dr. Ekrem Keleş, Kurul Uzmanlarının dinî ilimler yanında pozitif bilimlerde de kendilerini geliştirmeleri gerektiği üzerinde durdu. Özellikle güncel iktisadî ve tıbbî konularda birçok yeni meselenin olduğunu ve bunların çözümüne yönelik çalışmalar yapılması gerektiğini vurguladı.

Keleş, Din İşleri Yüksek Kurulunun öteden beri istikametini koruduğunu, İslâm’ın orta yolunu en iyi şekilde temsil ettiğini belirtti. Yeni katılan Uzman yardımcılarıyla Din İşleri Yüksek Kurulunun daha dinamik ve güçlü bir hüviyete kavuşacağını ve bundan son derece mutluluk ve heyecan duyduğunu ifade etti.

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş’in konuşmalarının ardından göreve yeni başlayan Uzman Yardımcılarının kürsüye çıkarak kendilerini takdim etmeleri ve duygu ve düşüncelerini paylaşmalarının ardından aile fotoğrafının çekimiyle tanışma toplantısı sona erdi.


 Görüntülü Cevaplar  Sıkça Sorulanlar  Dini Bilgiler  Soru Sor
 Konular